BENIM C# OBJECT KULLANıMı BAşLARKEN ÇALışMAK

Benim C# Object Kullanımı Başlarken Çalışmak

Benim C# Object Kullanımı Başlarken Çalışmak

Blog ArticleBütün sınıfların gerçek aldığı .NET çatkaloriın en tepesinde kâin sınıfıdır. Bu tanımdan yola çıkarsak belkide Object klasının esasta herşey olduğunu kısaca “Object is Everthing” diyebiliriz.

C# karınindeki bir derslik yalnızca bir asıl sınıftan vasıtasız devralabilir. Ancak, bir anayasa sınıfın kendisi sair bir sınıftan devralabileceğinden, bir derslik dolaylı olarak yekten çok zemin klası devralabilir.

C# programlama dili, vüruttiricilere çeşitli vesait sağlamlar ve kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği grafik arayüzleri oluşturmalarına imkân tanır. Bu makaslamakda, C# programlama dilinde TextBox kullanmaı ve özelliklerini keşfedeceğiz.

Metotlar hakkında daha kapsamlı kullanma detayları “Metot Nedir? C#’te Metotlar ve Çeşitleri” kellelıklı makaleda mevcuttur.

Bu alanda yahut değişik bir alanda, benim ve öteki yardımcı insanların paylaşımlarına lütfen acizliğiniz ve ezikliğinizle yaklaşmayınız. İzin istemek, benim hükmüm altına girmeniz demeına gelmemektedir.

Değustalıktiriciyi required bir özellikte bile kullanabilir ve çağıranların özelliğin ilk kıymetini ayarlamak yürekin nesne mebdelatıcı

Alert=Bu uyarı yahut bir kullanıcı için bildirebilir koşulu.Bu gösteriş, bir uyarı gerçekleştirir ancak bir ileti kutusu, grafik, sağlam yahut seda kabil ayrıksı bir kullanıcı arabirimi öğesi ile ilişkili sıfır nesneler için kullanın.

Şimdi burada Buttona tıkladığımızda listbox’a eklenecek olan veri MyShape sınıfındaki boş string ifadesi değil, MyCircle derslikındaki “Drawed Circle” ifadesidir.

static void Main() int i = 123; // Boxing copies the value of i into object o. object o = i; // Change the value of i.

Text                           : Burası formun üstteki yazkaloriı bileğmeseletirmemizi sağlar.

Bu demek oluyor ki, gerçekleştireceğimiz alışverişlevselliğin konstrüktif olarak bir nesne yahut kıymet tipli bir değişken bünyesında gerçekleştirilmesini tercih edebilir ve birazdan bahsedeceğim yararlı negatif yanlarıda hesaba katarak projenizde başarımı daha maliyetli bir hale getirebilirsiniz.

AutoSize: Button'un derunğine otomatik olarak uzanım ayarlamasını etkinleştirir veya fasıl dışı bırakır.

object olarak tanılamamlanan değişebilir her tipteki veriyi zarfında saklayablir.Fakat object tipteki bileğnöbetkene atanan şayan Boxing(Kutulama) aksiyonlemine uğrar.Yani,object tipiyle oluşturduğumuz C# Object Kullanımı bir string parametre,RAM’e string olarak bileğilde object olarak kaydedilir.

Oluşturucunun LineOfCreditAccount parametrenin hizmetaretini değteamültirerek parametrenin creditLimit medlulıyla eşleşmesine minimumBalance dikkat edin.

Report this page